Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Tarnów

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Tarnów

Zajęcia dodatkowe dla dzieci czy warto?

Wiele przemawia za tym, aby w obecnych czasach każdy rodzic chcący, aby jego dziecko miało zapewniony wszechstronny rozwój, a nawet związany z tym sukces w przyszłości, powinien zapisać malucha czy nastolatka na ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci. Jest to w tej chwili na tyle popularna forma spędzania popołudni przez dzieci, że pojawia się coraz częstsza sytuacja, gdzie dzieci nieuczestniczące w popołudniowych aktywnościach czują się poszkodowane. W zależności od kierunku zainteresowań mają mniejsze szanse na to, że poznają ciekawsze i bardziej profesjonalne aspekty pewnych dziedzin, jak i może to zaważyć na przyszłej karierze zawodowej. Brzmi nieco naciąganie? Niestety tak już jest. W szkołach uczymy się materiału, który jest tylko podstawą, a nowe dziedziny życia często nie mają jeszcze swoich odpowiedników w przedmiotach szkolnych. Dlatego momentami praktyczna edukacja zaczyna się poza murami szkoły.

Jak wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe dla dzieci? Tarnów przedstawia swoim mieszkańcom kilka interesujących możliwości.

Zabawa ze sztuką

Jak zajęcia dodatkowe to na liście muszą znaleźć się warsztaty twórcze — plastyczne. Zajęcia dodatkowe dla dzieci, podczas których mogą one wyrażać się poprzez tworzenie własnych, małych dzieł sztuki. Jest to zaspokojenie naturalnej potrzeby dziecka, która pojawia się każdego malucha w pewnym wieku. Ponadto kontakt ze sztuką pomaga rozwijać się emocjonalnie, budować fundamenty pewności siebie, empatii i komunikacji. Ciekawość i kreatywność są pobudzana poprzez wprowadzanie różnych technik i materiałów. Ciekawe? Zdecydowanie! Co w Tarnowie? Spodobała się nam oferta zajęć plastycznych w Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji (Tate). Ciekawe zajęcia, które co spotkanie pokazują inną dziedzinę sztuki i uczą wyrażania siebie.

Trochę ruchu dla każdego

Lekarze biją na alarm, że nowe choroby cywilizacyjne, takie jak nadwaga, otyłość, cukrzyca, jak i wszelakie schorzenia postawy dotykają coraz młodszych. Prawdą jest, że dzisiejsze dzieciaki spędzają o wiele mniej czasu na zabawach ruchowych w porównaniu z poprzednim pokoleniem. Ich kondycja a tym samym cała wydolność fizyczna jest alarmująco niska, a nadmiar nauki szkolnej w połączeniu z cyfrowymi rozrywkami nie poprawiają sytuacji. Dobrą alternatywą takiej sytuacji jest postawienie nie na zajęcia promujące aktywność fizyczną. Dawka odpowiedniego ruchu, pod nadzorem doświadczonych trenerów, którzy wykorzystają optymalne możliwości każdego dziecka to świetny pomysł szczególnie dla dzieciaków, które rozpiera energia. Może więc karate? Sztuki walki to ciekawe i fascynujące dyscypliny, które rozwijają jednakowo ciało, jak i w myśl filozofii umysł. W Tarnowie dobrze prezentuje się Klub Karate Tarnów, w którym sztuki walki mogą uczyć się dzieciaki już od szóstego roku życia.

Nauka języków obcych

Bardzo duży wkład w ogólny rozwój mózgu dziecka ma poznawanie pewnych nowych słów. Tak – zmierzamy ku propozycji kursów językowych jako jednych z najpopularniejszych opcji dla dzieci i nastolatków na zajęcia popołudniowe. Dzięki poznawaniu słownictwa, słuchaniu i czytaniu w obcym języku, dochodzi do wspaniałego rozwoju sieci neuronowych, które wspomagają predyspozycje intelektualne dzieci. Języka obcego można się uczyć od najmłodszych lat, niezależnie od tego, czy dziecko opanowało już w pełni język ojczysty, czy nie. W wieku szkolnym, dzieciaki korzystające z możliwości uczestniczenia w kursach językowych, przyswajają nowe informacje z zajęć szkolnych szybciej niż rówieśnicy, jak i mogą pozwolić sobie na korzystanie z dodatkowych materiałów, dostępnych w poznanym przez nie języku. Ciekawie wyglądają propozycje Tarnowskiej Szkoły Języków Obcych Teddy Bear. Jej zajęcia przyciągają i interesują dzieci w każdym wieku, jak i oferują świetną naukę dla młodzieży.

Na cyfrowo

Nadal nieprzekonani? A może dziecko lub nastolatek fascynuje się techniką, światem gier i projektami przyszłości? Pojawiające się coraz częściej warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży są świetną opcją dla dzisiejszych dzieciaków. Rozwój najmłodszych poprzez kodowanie jest dokładnie taki sam jak poprzez kursy uczące je przedmiotów ścisłych. Pobudzane są odpowiednie obszary mózgu odpowiedzialne za logiczne i analityczne myślenie, wspomaga się funkcje poznawcze. Oprócz tego programujące dzieciaki podobnie do dzieci uczęszczających na warsztaty twórcze uczą się kreatywności i empatii. Co jeszcze? Komunikacja i praca w zespole to kolejne ciekawe dla nich doświadczenia. Zapraszamy więc na nasze kursy kodowania w szkole Zaprogramowani.com. Więcej tutaj.

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Podczas wyboru odpowiednich zajęć dla dziecka powinno brać się pod uwagę wiele różnych czynników. Nie tylko to, co mogą dać dane zajęcia dodatkowe dla dzieci, ale także preferencje i zainteresowania naszej pociechy. Tylko wtedy dziecko będzie w pełni skupione na dodatkowej nauce i jednocześnie zostaną spełnione jego potrzeby rozwoju.


Komentarze

  1. Anna C.

    Dzięki za ciekawy wpis ;*! idą wakacje a po nich moja Zuza idzie do pierwszej klasy i chcę równocześnie zapisać ja na ciekawe zajęcia. Nie interesują ją tańce czy plastyka, a za to bardzo chętnie buduje z klocków Lego itp. Słyszałam od znajomych którzy maja w waszej szkole także córkę już od roku, ze jest super. Też może spróbujemy, nauka programowania dla dzieci brzmi dla mnie nieco kosmicznie, ale może akurat 🙂

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *