Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online?

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online?

Mamy XXI wiek a co za tym idzie coraz większe możliwości, jak i potrzeby przenoszenia wszystkiego na wyższy poziom, także technologiczny. Powstanie przed dekadami Internetu zaczęło wyznaczać nowy trend w rozwoju ludzkości. Nielimitowany dostęp do sieci z każdego miejsca na świecie rozwijający się przez ostatnie 20 lat sprawił, że jest to dla nas już w pełni naturalne zjawisko, a sieć internetowa stała się poniekąd pierwszą linią rozwiązywania problemów, łączności i załatwiania nawet ważnych życiowych spraw.

Coraz częściej stawia się także na edukację online. Do tej pory przeznaczona głównie dla starszych, teraz zaczęła być atrakcyjną także dla młodszych słuchaczy. Wsłuchując się w potrzeby rynku nasza szkoła programowania dla dzieci w Tarnowie i w innych miastach Polski nie jest już jedyną opcją. Teraz dodajemy do naszej oferty wprowadzane wcześniej bardzo powoli, obecnie pełną parą kursy programowania online dla dzieci i młodzieży.

Dla kogo kurs programowania przez Internet?

Kurs kodowania online dla dzieci młodzieży jest dostępny dla każdego młodego człowieka, który wyrazi zainteresowanie braniem w nich udziału. Jednak sama idea kursów zdalnych w naszej szkole zrodziła się z zapotrzebowania naszych obecnych i przyszłych uczniów na takie możliwości.

Stworzyliśmy je dla młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mogą mieć problemy z uczestnictwem w warsztatach stacjonarnych. Kurs programowania dla dzieci online nie wymaga od rodzin poświęcania czasu, środków czy rozwiązywania problemów związanych z dojazdami do większych miast w których odbywają się lekcje. Jedyny warunek to posiadanie własnego komputera z dostępem do Internetu i poświęcenie 120 minut tygodniowo o wskazanej godzinie na naukę razem z grupą.

Czy kurs programowania online jest tak samo efektywny, jak warsztaty stacjonarne?

Dotychczas nie zauważyliśmy różnic w znajomości materiału i poziomie wiedzy naszych uczestników niezależnie od tego, w jakiej formie pobierali lekcje w naszej szkole. Pamiętajmy, że uczymy programowania najdłużej w Polsce. Przez te lata zdobywaliśmy wystarczająca wiedzę na temat potrzeb dzieci i młodzieży, jak i doświadczenie w nauczaniu, aby przenieść kurs stacjonarny do Internetu w najlepszy możliwy sposób gwarantujący tak samo świetne wyniki.

Kurs programowania dla dzieci online w naszej szkole to nadal niewielkie grupy słuchaczy umożliwiające rozwój pracy w zespole, ale i indywidualną opiekę prowadzącego nad każdym uczniem. Działamy na najlepszych i najbardziej rozwiniętych technologicznie platformach e-learningowych, gwarantując najlepszą jakość, treść i możliwości rozwoju.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *