Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Nauka jest ważna, temu chyba nie zaprzeczy nikt we współczesnym świecie. Problem pojawia się, kiedy formułujemy — co powinno znaleźć się w arsenale najważniejszych przedmiotów? Najczęściej wskazywanymi jest oczywiście czytanie i pisanie, podstawy nauk ścisłych i przyrodniczych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w XXI wieku dochodzi jeszcze jedna, niezwykle ważna, bo spotykana praktycznie w każdym miejscu i w każdej branży dziedzina życia. Informatyka.

Technologia informatyczna nie jest przyszłością, jest teraźniejszością, która będzie po prostu dalej się rozwijać. Dopóty, dopóki będziemy wypuszczać spod naszych skrzydeł uzdolnione cyfrowo jednostki, możemy liczyć na to, że rozwój nauki (przynajmniej w kierunku takim, który znamy) będzie pędził do przodu. Dlatego też tylko od nas zależy, czy następne pokolenie przejmie pałeczkę i będzie dalej prowadziło nasz świat w stronę cyfrowych rozwiązań. Oznacza to tyle, że już teraz trzeba zadbać o rozwój na tle informatycznym, a głównie programistycznym dzisiejszych dzieciaków.

Nauka programowania. Czy warto?

Nauka programowania dla dzieci zdecydowanie nie jest umiejętnością, która pójdzie w las. Szacuje się, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat potrzeba na zatrudnianie programistów będzie stale rosła, a po pewnym czasie stanie się to najbardziej pożądany zawód na rynku pracy, niezależnie od dziedziny. Dla tych, którzy twierdzą, że dziecko w wieku lat 7-12 nie jest jeszcze w stanie podjąć decyzji o przyszłości, można dać jeszcze jeden argument. Nauka programowania po pierwsze wzbudza technologiczną śmiałość, która będzie w przyszłości jeszcze bardziej potrzebna niż obecni. Cyfrowy analfabetyzm zacznie być olbrzymim problemem dla osób, które będą chciały znaleźć jakąkolwiek pracę. Dodatkowo warsztaty programowania dla dzieci, prowadzone w odpowiedni sposób rozwijają wielokierunkowo, wspomagając rozwój nie tylko w stronę informatycznych umiejętności, ale ogólnie stymulują obszary mózgu odpowiedzialne za myślenie ścisłe (logiczne i analityczne), pracę w zespole i komunikację, a nawet kreatywność.

Nauka programowania. Co na początek?

Uczyć podstaw już w wieku wczesnoszkolnym, czy może poczekać na samodzielną decyzję dorastającej pociechy?

Zdaniem wielu, im szybciej, tym lepiej. Niezależnie od tego, czy stawiamy na zajęcia dodatkowe online, czy może stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci. Tarnów dla dzieci to między innymi zajęcia w naszej szkole Zaprogramowani.com. Gwarantujemy na nich najlepsze możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych młodych słuchaczy. Wśród nich:

– autorski program nauczania dopasowany do potrzeb dzieci i młodzieży w różnym wieku,

– nowoczesne, efektywne narzędzia wykorzystywane podczas kursów,

– kadrę wykładowczą, będącą jednocześnie pracującymi zawodowo programistami, co pozwala na pewność dotyczącą aktualności materiału,

– ceny kursów dopasowane do przeciętnej kieszeni,

– dostęp do sali wyposażonej w cały potrzebny sprzęt,

… i wiele więcej ciekawych możliwości, dzięki którym zaprogramujesz swoje dziecko na sukces.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *