Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Dobra akademia programowania. Czyli jaka? Część 2.

Dobra akademia programowania. Czyli jaka? Część 2.

Kurs programowania do podstaw dla dzieci.

W pierwszej części artykułu omówiliśmy to, skąd bierze się taki wysyp szkół i akademii uczących kodowania. Zajęliśmy się także zagadnieniami, które powinny skreślić szkołę z kręgu naszych zainteresowań. Wśród nich znalazły się hasła reklamowe, które w rzeczywistości aż „gryzą w oczy” naciąganiem statystyk. Później kolejno pokazano też takie ewentualności jak podejrzenie, że kadra nie jest aktywnie pracującym zespołem, co przy szybkim rozwoju branży jest ogromnym minusem. Ukazano też, że szkoły, które nie patrzą na umiejętności zgłaszających się do nich kandydatów nie są warte uwagi. Teraz czas przedstawić kolejne ważne zagadnienia.

Kurs programowania do podstaw. Tanio nie znaczy dobrze.

Ceniący się zawodowcy pracujący przy kursach programowania czy to online, czy stacjonarnych nie są tani. Dlatego podejrzanie niskie ceny kursów mogą zasugerować, że coś jest nie tak. Prawdopodobnie będą na nich przedstawiane materiały ogólnie dostępne w sieci, a szkoła nie ma własnego autorskiego programu. Natomiast w przypadku kursów stacjonarnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych grupy są prawdopodobnie na tyle duże, że nauka w nich może niekoniecznie przyczyniać się do naszego rozwoju, za który chcieliśmy zapłacić.

Szybcy jak błyskawica.

Nie odkryto jeszcze metody błyskawicznej i wyczerpującej temat nauki czegokolwiek. Dotyczy to także kursów kodowania. Jeżeli wybierasz się na kurs programowania do podstaw pamiętaj, że podczas jego trwania będą poruszane właśnie podstawowe zagadnienia. Dobra akademia programowania zapewnia szereg różnych kursów zależnych od poziomu zaawansowania. Żaden z nich nie będzie tytułowany jako kurs od podstaw do w pełni profesjonalnego programowania w kilka tygodni. Czy to szkoła stacjonarna, czy bootcamp, całość będzie dedykowana jednemu poziomowi wiedzy uczących się.

W sumie na tym możemy zaprzestać wyliczanie. Liczy się także pierwsze wrażenie, jakie robi na nas rekrutujący, prowadzący zajęcia czy sala komputerowa w przypadku kursów stacjonarnych. Zdajmy się na powyższe sugestie, jak i po prostu na intuicję. Dobry kurs programowania jest dla wielu osób dosyć sporym nadszarpnięciem budżetu, dlatego trzeba uważać, aby celować w mądre oferty.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *